GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Skålar 5428363
nr 542 8363
Skålar
2 st, 1 st Persien, 17/1800-tal, hänklar, blå/vit glasyr, (slitage), 1 st Kina 1700-tal med lock(lagning), hänklar, höjd: 8 [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]
Utrop:
100 kr
Såld:
550 kr
måndag 22 september 2008
kl 16:53:58
300 kr
400 kr
500 kr
Blå Eld
Koka Blå